Sófal, sószauna
A szaunázás valójában felér egy sokkterápiával, hiszen a forró lég vagy gőzfürdő és az utána következő jeges vizes merülés próbára teszi a szervezet alkalmazkodóképességét. Az extrém hatások hozzájárulhatnak egészségünk megőrzéséhez. A szaunázás beindítja az anyagcsere-folyamatokat, a hő hatására erősödik szervezetünk öngyógyító képessége és elkezdenek kiürülni a salakanyagok.
Sószauna
A szauna falai megépíthetők sótéglákból, amik a melegítés hatására fokozottan felveszik a harcot a kórokozókkal. Alkalmas a test méregtelenítésére, salaktalanítására, szebbé, feszesebbé teszi a bőrt és tisztítja a légutakat. Sóból készült falnál figyelni kell, hogy a szauna levegőjének száraznak kell lennie, mert a párás levegőben a sókristályok kicsapódnának a sótéglákra. Ezért az emberi test sem érintkezhet a téglákkal, így lécekkel, padokkal szokták lefedni a falak egy részét. A sótéglák beépítése főleg infraszaunába alkalmazható, a gőzfürdős, illetve finn szaunákba nem ajánlott.
Sófal építése
|
Hatásai: méregtelenít, eltávolítja a salakanyagokat a szervezetből, segít megőrizni a bőr rugalmasságát, légúti megbetegedések kezelésében hatékony, elősegíti a bőr természetes megújulását
|